Szmaciana lala na zakupach

torebeczki, kurteczki, czapki, szaliki i buciki

I stało się. Moje szmaciane lale ogłosiły strajk. Dopiero teraz o tym piszę, ale bunt nastąpił już w listopadzie. Nie od razu chciałam im ulec. Dzisiaj cieszę się jednak, że nie dały za wygraną i zmotywowały mnie do stworzenia projektów, a później uszycia całej kolekcji ubrań.

Jako, że zbliżała się zima, lale pomyślały o kurteczkach, szaliczkach, czapeczkach. Jak się okazało były bardzo praktyczne w czasie swoich zakupów. Bałam się, że zażyczą sobie tylko tiulowe spódniczki i inne koronkowe cuda. Wiadomo przecież, że o nich marzą. Na szczęście powiedziały, że ze spódniczkami jeszcze trochę poczekają :).

szmaciana lala z ubraniami

Zapisałam więc wymiary lal, wysłuchałam ich sugestii i życzeń i zabrałam się do pracy. Gdy już wszystko było gotowe otworzyłam dla nich sklep. Bo tak chciały iść na zakupy i same wybierać to, co im najbardziej odpowiada.

Chciały znaleźć dla siebie odpowiednią rzecz, iść z nią do przymierzalni i podziwiać siebie w wielkim lustrze. Uznałam, że takie atrakcje mogę im zapewnić :).

Miały do wyboru kilka kurteczek. Dwustronnych, aby mogły zmieniać je w zależności od humoru.

ubranka dla lal

 

kurteczka dla lalki

Do tego oczywiście malutkie torebeczki. Wychodzicie na miasto bez torebki? Chyba nie :). One też nie chciały. A stwierdziły, że w końcu muszą zacząć gdzieś wychodzić.

IMG_5377

Czapka, szaliczek i buciki. Na zimę jest to idealny zestaw.Wszystko oczywiście odpowiednio skrojone i dobrane kolorystycznie. Zima, zimą i wiadomo, że musi być ciepło.  Co nie znaczy także, że nie może być modnie ;).

ubranka dla lal

torebeczki, kurteczki, czapki, szaliki i buciki

Po zakupach lale były bardzo zadowolone.  Myślę, że ich nowe właścicielki także. Ubieranie i przebieranie, to jest przecież super zabawa :).

Czekam na kolejny bunt lal. Może będzie to motywacja do zaprojektowanie im kolejnych strojów.

Iwona

 

 

3 komentarzy

  1. Iwona Koch   •     Author

    Myślę, że zestaw jeszcze się powiększy :). Aby nie mogły powiedzieć, że „nie mają w co się ubrać” 😉

  2. Magda   •  

    Nie za dobrze tym Twoim lalom? Ja zazdroszczę im osobistej stylistki i krawcowej w jednym. Z taką obstawą buntowałabym się co najmniej kilka razy w miesiącu :)
    Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>